O mnie.

Na początku warto włączyć tryb ciemny w Twojej przeglądarce Dark mode (Chrome), (Firefox), który chroni Twoje oczy. Wszystkie strony łącznie z Google będą miały czarne tło i białe litery. W każdej chwili możesz wyłączyć ten efekt z prawej strony po instalacji masz przełącznik.

“Innovation is taking two things that already exist and putting them together in a new way.” – Tom Freston

    Witajcie kochani, z tej strony Daniel. Jest mi niezmiernie miło, że znalazłeś czas na czytanie mojego prywatnego bloga o tematyce przemysłowej (skąd pomysł). Skupiam się głównie na przemysłowej stronie firmy Panduit, bo uwielbiam przemysł w każdej formie i wierzę że produkty tej firmy ułatwiają życie ludziom na Ziemi. Uważam też, że ludzie powinni wiedzieć o tych rozwiązaniach jak najwięcej, a niektórych informacji nie ma w internecie. Dlatego wypełniam tę lukę moją wiedzą i doświadczeniem.

      W firmie od samego początku pełniłem funkcję kierownika magazynu teraz zostałem brand managerem. Do moich obowiązków należą też inne funkcje, które sobie wziąłem na klatę: sales managera, copywritera, content managera, twórcy, trochę też PR, SEO i SEM oraz pozycjonowanie – doszły mi kolejne obowiązki i od października 2020r. zajmuję się obróbką zdjęć i tworzeniem aukcji w serwisie Allegro. Czyli generalnie wszystko co jest związane z marketingiem i sprzedażą. Zajmuje się treściami również technicznymi, opowiadam historie, tworze grafiki, sprawdzam trendy, zarządzam social media w wolnej chwili. Wykorzystuje dostępne narzędzia Google takie jak: console, planer, analitics, merchant. Sam określam „strategie”, reklamy na Facebooku, określam grupy docelowe, klientów końcowych, ich potrzeby, tych do których nie chce trafić. Na podstawie tych informacji tworzę opisy w sklepie internetowym. Czasami mam łeb jak nasz sklep 🙂 uff. Moją misją jest ulepszanie świata.

Proszę również pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań odnośnie firm takich jak: Belden, Hirschmann, Telegarthner, Lapp, Unika czy Amtek proszę również o kontakt. Czasy się zmieniają i przemysł podąża coraz bardziej w kierunku automatyki przemysłowej, stąd moje nowe zainteresowanie firmami pochodnymi.

Historia bloga

Początkowo próbowałem swoich sił na platformie Blogger – niezbyt funkcjonalne rozwiązanie – dlatego przeszedłem na WordPressa. Bloga założyłem w maju 2017r., artykuły pisałem w domu, przeważnie w nocy w weekendy. Z czasem ciągłe przynoszenie pracy do domu powodowało ogólne zmęczenie i to, że pracowałem non-stop (od godziny 8 do nawet 3 rano) i w czerwcu 2018r. niestety się wypaliłem (dosłownie miałem wszystkiego dość). Obecnie piszę zdecydowanie mniej, ale artykuły staram się pisać w godzinach pracy (/edit – nie mam już czasu w pracy, znowu pisze w domu). Odpoczynek jest trywialny i potrzebny, ale ja jako pracoholik nie umiem mądrze odpoczywać, ale to się wkrótce zmieni.

Artykuły cały czas udoskonalam i aktualizuje jak dowiem się czegoś nowego o produkcie. Nigdzie praktycznie nie promuje moich treści, jeżeli ktoś tu trafia jest to tylko zasługa bota Google.

thinker-28741_640

Prywatnie

    Prywatnie interesuje się: akwarystyką domową (akwarium niewielkie, bo tylko 54litry posiadam od stycznia 2016r. – poniżej zdjęcie z 03.01.2019r.), w tej chwili w akwarium znajduje się sporo rybek jednak marzy mi się krewetkarium. Poza tym – kolarstwo górskie MTB XC – nie ścigam się w maratonach, preferuje swobodną jazdę bez ograniczeń (po 4-5h) po trójmiejskich lasach w poszukiwaniu nowych tras; dość często zbaczam z wyznaczonych szlaków na mapie. Bywa też tak, że nowe trasy nie są w żaden sposób oznaczone na mapie jako trasy piesze, dlatego zdarza mi się spotkać w lesie: sarny, dziki lub myśliwych o zgrozo. Lubię odkrywać naturę daleko od cywilizacji. Widoki są przepiękne. Polecam taki sposób spędzania czasu wolnego.

    W życiu jestem samoukiem, lubię wiedzieć, jak to jest zrobione – „Początkiem każdej nauki jest osobiste doświadczenie” Hans Zeier. Preferuje wielozadaniowość (ang. multitasking), bo mam tendencję do robienia wielu rzeczy w tej samej chwili – jak w pracy: wydaje towar oraz przyjmuję dostawy, poza tym między czasie odbieram telefony, robię oferty, piszę artykuły, projektuje opisy na stronę, wymyślam i szukam słów kluczowych, grafiki na social media i ogarniam SEO – nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Jak piszę bloga to też oglądam filmy na Netflixie, czytam książkę i popijam kawę zbożową. Według mnie stratą czasu jest skupianie uwagi tylko na jednej czynności jeśli nie zagraża to Twojemu życiu. Nie jestem specjalistą w żadnej dziedzinie lub czynności, ale z faktu ponad 20-letniego stażu pracy w różnych branżach – mam pojęcie o różnych rzeczach. O jednak się znalazło: mam własny styl liter alfabetu graffiti i o!

Człowiek orkiestra

  Na jednym z wielu spotkań grupy networkingowej (networking są to spotkania, które polegają na jak najszerszym poznawaniu kręgów biznesowych, opartych głównie o social media LinkedIn – można zauważyć jak ludzie walczą o to aby nie umieszczać tam polityki, jednak „kołczowie” zalewają tablicę z własnymi śmiesznymi obrazkami. Jednak jeśli umiesz używać Linkedin to wtedy korzystasz i jest to swego rodzaju jedno wielkie kompendium wiedzy biznesowej – pod warunkiem, że masz odpowiednią sieć kontaktów i content jaki oni udostępniają pasuje do Twojej pracy – u mnie marketing i przemysł przeważa) LinkedinLocal Trójmiasto – tuż po tym jak powiedziałem czym się zajmuje – każda nowo poznana osoba komentowała mnie jako „człowieka orkiestrę” z faktu, że jestem tak bardzo wielozadaniowy (ang. multitasking) – na portalu Quora wyczytałem, że to nic dobrego – cóż zrobić. Nudno byłoby wykonywać ciągle tylko jedno zadanie. W małych firmach wszyscy robią praktycznie wszystko, ale czasem głowa mi paruje. Marzy mi się praca w prywatnej firmie tylko większej.

Poniższe zdjęcia przedstawiają moje pierwsze osobiste projekty DIY:

  • grafika na witrynie okiennej naszej firmy (przygotowałem pliki do drukarni, zaprojektowałem początkowy i finalny projekt grafiki w CMYK w GIMP’ie, nadzorowałem prace drukarni i korygowałem ewentualne błędy) – efekt był zadowalający, gdyż w trakcie zmieniły się przepisy w Trójmieście i wszystkie reklamy musiały zniknąć według ustawy krajobrazowej;
  • logo firmy Panduit wykonane własnoręcznie ze sklejki począwszy od projektu do wycięcia liter, pomalowania i powieszenia na ścianie – na żywo robi wrażenie – moją inspiracją były podobne loga/napisy występujące w głównych światowych siedzibach firmy Panduit na całym świecie.

Jeżeli ktoś się zastanawia nad prawami autorskimi wykorzystywanymi przeze mnie na blogu. To ja jako dystrybutor mogę korzystać ze zdjęć i contentu marketingowego firmy Panduit w celu promowania ich marki. Z kolei jeśli oni chcą wykorzystać mój wkład to niestety muszą uzyskać moją zgodę.

Nie mam żadnych dodatkowych profitów z tytułu sprzedaży i promowania tej konkretnej marki na moim blog. Dlatego nie wykluczone, że kiedyś pojawiać się będą też inne branżowe marki – robię to z zamiłowania i wiary w ulepszanie światowego przemysłu („pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus, który w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważny” – cytat z wystąpienia – „Pełna moc możliwości: Jacek Walkiewicz” at TEDxWSB) oraz radości, że ktoś mnie czasem poczyta (czytelników mam z całego świata, ale głównie z Polski, Niemiec, USA). W życiu wierzę, że oszczędność czasu wiąże się głównie z oszczędnością pieniędzy – gwarancją są tu produkty najwyższej jakości. Jakość nie jakoś.

Motywacja

 Pamiętam, że aby mieć więcej – trzeba ciężko pracować, robić więcej, stale się uczyć i poszerzać swoją wiedzę. Nie dostanę więcej jeśli będę stał ciągle w tym samym miejscu i robił tylko to za co mi płacą. Trzeba się angażować, wyjść z piwnicy, przeć do przodu i otaczać się ludźmi mądrzejszymi od siebie. Dobre myśli przynoszą dobre rzeczy – myśl dobrze, mów dobrze, rób dobrze a będzie dobrze (łąki łan). Koniecznie trzeba robić więcej na 6.0, nie na 4.5. Zawsze na 200%.

Efektem takiego działania są coraz to większe przyjemności i wyzwania (końcówka roku 2019r. nauka jazdy na snowbordzie – ogarnąłem podstawy w 1h z instruktorem – da się ^^ – parę dni później zjeżdżałem ze stoków na Słowacji). W maju 2020r. zdobyłem wszystkie szczyty Czerwonych Wierchów w Tatrach (najwyższy 2122m) – nabawiłem się kontuzji i przez miesiąc nie mogłem jeździć na rowerze MTB. Pod koniec sierpnia 2020r. przejechałem rowerem z półwyspu Helskiego do Gdańska (110km w 6h z postojami w 7,5h).

Złote myśli Pawła Tkaczyka

Jeśli nie znasz Pawła Tkaczyka tzn. że nie zajmujesz się promocją własnej firmy od tej właściwej strony. Ja też go wcześniej niż 2014r. nie znałem. Paweł Tkaczyk świetnie ujął kwintesencję innowacji: „Jeśli wydaje Ci się, że masz pomysł na rzecz naprawdę innowacyjną, zrób to. Nie oglądaj się na innych, nie pytaj „czy mogę” i „co myślicie”. Ludzie, których pytasz nie wiedzą połowy tego, co Ty. Pokaż im, a zrozumieją. Rób to, co robisz najlepiej jak potrafisz. Żebyś mógł spać spokojnie. Kiedy prowadzisz firmę, nie musisz oglądać się na konkurencję. Rób to, na czym się znasz, najlepiej jak potrafisz. Możesz w to wierzyć lub nie, ale wszyscy spodziewają się po Tobie… mniej. Więc pozytywnie ich zaskoczysz, dając z siebie wszystko za każdym razem. Ale naprawdę za każdym. Zwłaszcza, że „robienie najlepiej jak potrafisz” nigdy nie będzie ponad Twoje siły, prawda?„.

Dzisiaj zrób to czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to o czym inni tylko marzą.

Dzięki, że czytasz. Pozdrawiam serdecznie.

P.s. Poza tym prowadzę własne social media o czym już wcześniej wspominałem z contentem firmy Panduit (sam wymyślam: teksty, grafiki, artykuły). Social media założone na potrzeby zwiększania zasięgów firmy w której pracuje od prawie 6lat: