O mnie.

“Innovation is taking two things that already exist and putting them together in a new way.” –Tom Freston

    Dzień dobry, z tej strony Daniel. Bardzo jest mi miło, że znalazłeś czas na czytanie mojego prywatnego bloga o tematyce przemysłowej (skąd pomysł). Skupiam się głównie na firmie Panduit, bo polska strona Panduit nie jest już aktualizowana. Uważam, że ludzie powinni wiedzieć o tych rozwiązaniach jak najwięcej, a niektórych informacji nie ma jeszcze w internecie. Dlatego wypełniam tę lukę moją wiedzą.

   Przygoda z firmą MK Elektronik zaczęła się praktycznie już na dziennych studiach informatycznych (2002r.). Wtedy też dorywczo zajmowałem się sprzedażą. Pośredniczyłem w sprzedaży nagrywarek DVD o zawrotnej prędkości 2x (pierwsze modele  – kosztowały około 2k PLN) oraz hobbistycznie składałem komputery dla znajomych. W zasadzie nigdy nie byłem na stałe z nią związany gdyż pracowałem w różnych odmiennych dziedzinach głównie budowlanych. Zawsze czułem, że w przyszłości będę zajmować się promowaniem tej marki oraz w jakiś sposób będę edukować ludzi.

    W firmie MK Elektronik od samego początku pełnię funkcję magazyniera teraz również brand managera, sales managera, copywritera, trochę też HR, SEO i niestety mam coraz mniej czasu na tworzenie nowego contentu – ubolewam nad tym, bo brakuje mi rąk do pracy. Moje posty na facebooku firmowym zawsze były długie przez co ograniczona ilość znaków okazywała się być niewystarczająca. Stąd narodził się pomysł z pisaniem obszernych artykułów na blogu. Początkowo próbowałem swoich sił na platformie Blogger – niezbyt funkcjonalne rozwiązanie – dlatego przeszedłem na WordPressa. Bloga założyłem w maju 2017r., artykuły pisałem w domu, przeważnie wieczorową porą w weekendy. Z czasem ciągłe przynoszenie pracy do domu powodowało ogólne zmęczenie i to, że pracowałem non-stop (od godziny 8 do nawet 3 rano) i w czerwcu 2018r. wypaliłem się (dosłownie miałem wszystkiego dość). Obecnie piszę zdecydowanie mniej, ale artykuły staram się pisać w godzinach pracy i uważam to rozwiązanie za zdrowe podejście do pracy i pisania bloga. Odpoczynek jest ważny nawet dla takich pracoholików jak ja.

    Prywatnie interesuje się: akwarystyką domową (akwarium niewielkie, bo tylko 54litry posiadam od stycznia 2016r. – poniżej zdjęcie z 03.01.2019r.), w tej chwili w akwarium znajduje się: 10szt neonek innesa, 6szt bystrzyków, 2szt glonojadów albinosów, 4szt ślimaków helenek, które walczą z plagą egipską szkodliwych ślimaków, marzy mi się krewetkarium (może kiedyś). Poza tym – kolarstwo górskie MTB XC – nie ścigam się w maratonach, preferuje swobodną jazdę bez ograniczeń (po 3-5h) po trójmiejskich lasach w poszukiwaniu nowych tras; dość często zbaczam z wyznaczonych szlaków na mapie. Bywa też tak, że nowe trasy nie są w żaden sposób oznaczone na mapie jako trasy piesze, dlatego zdarza mi się spotkać w lesie: sarny, dziki lub myśliwych. Lubię odkrywać naturę daleko od cywilizacji. Widoki są przepiękne.

    W życiu jestem samoukiem, lubię wiedzieć, jak to jest zrobione – „Początkiem każdej nauki jest osobiste doświadczenie” Hans Zeier. 

Od najmłodszych lat składałem, naprawiałem komputery PC i laptopy (pamiętam pierwszy mój komputer: procesor 486 100Mhz, 8mb ram, 64mb geforce mx, dysk 100Mb – pełniłem funkcję rodzinnego informatyka). Jestem dociekliwy, pracowity i drobiazgowy, w każdym działaniu dążę do perfekcjonizmu. Staż pracy ponad 15-letni, ale nie w IT, od 4 lat jestem autoryzowanym dystrybutorem firmy Panduit, która specjalizuje się w dwóch gałęziach przemysłu: Electrical i Network. Uwielbiam przemysł jako taki (Electrical). Z faktu wykonywanej pracy w sferze moich zainteresowań są takie dziedziny jak: przemysł stoczniowym, offshore wind farm oraz automatyka przemysłowa. W lutym 2018r. odbyłem szkolenie w Londynie na trenera instalatorów i monterów (Network) dotyczące możliwości wykorzystywania osprzętu sieciowego firmy Panduit w różnych zastosowaniach instalacyjnych.

thinker-28741_640

  Na jednym ze spotkań networkingowych grupy LinkedinLocal Trójmiasto od nowo poznanej osoby usłyszałem, że jestem „człowiek orkiestra” z faktu, że jestem tak bardzo wielozadaniowy. Nudno byłoby wykonywać ciągle tylko jedno zadanie. W małych firmach wszyscy robią praktycznie wszystko.

Poniższe zdjęcia przedstawiają moje projekty DIY:

  • grafika na witrynie okiennej naszej firmy (przygotowałem pliki do drukarni, zaprojektowałem początkowy i finalny projekt grafiki w GIMP’ie, nadzorowałem prace drukarni i korygowałem ewentualne błędy) – efekt jest zadowalający;
  • logo firmy Panduit wykonane własnoręcznie ze sklejki począwszy od projektu do wycięcia liter, pomalowania i powieszenia na ścianie – na żywo robi wrażenie – inspiracją były dla mnie podobne napisy występujące w głównych siedzibach firmy Panduit na całym świecie.

Jeżeli ktoś się zastanawia nad prawami autorskimi wykorzystywanymi przeze mnie na blogu. To ja jako dystrybutor mogę korzystać ze zdjęć i contentu marketingowego firmy Panduit w celu promowania ich marki. Z kolei jeśli oni chcą wykorzystać mój wkład to niestety muszą uzyskać moją zgodę.

Nie mam żadnych dodatkowych profitów z tytułu sprzedaży i promowania tej konkretnej marki na moim blogu, dlatego nie wykluczone, że kiedyś pojawiać się będą też inne branżowe – robię to z pasji („pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus, który w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważny” – cytat z wystąpienia – Pełna moc możliwości: Jacek Walkiewicz at TEDxWSB) i radości że ktoś mnie czasem poczyta (czytelnicy są z całego świata, ale głównie z Polski, Niemiec, USA). W życiu wierzę, że oszczędność czasu wiąże się głównie z oszczędnością pieniędzy – gwarancją są tu produkty najwyższej jakości. Jakość nie jakoś.

  Po pracy jestem charytatywnym fotografem w trójmiejskiej grupie platformy społecznościowej Meetup dotyczącej gier planszowych (spotykamy się w Klubie Żak w Gdańsku co 2tyg. zapraszam serdecznie) i jak znajduję chwilę czasu to idę na rower odreagować – coraz częściej moje przejażdżki zamykają się w dystansie 50km w ciągu 5h w trudnym terenie trójmiejskich lasów (błoto, śliskie zwalone drzewa i błoto ^o^).

Pamiętam, że aby mieć więcej – trzeba ciężko pracować, robić więcej i stale poszerzać swoją wiedzę i horyzonty (związane jest to z wyjściem z własnej strefy komfortu). Nie dostanę więcej jeśli będę stał ciągle w tym samym miejscu i robił tylko to za co mi płacą. Trzeba się angażować, wyjść z piwnicy, przeć do przodu i poznawać nowych ludzi. Dobre myśli przynoszą dobre rzeczy – myśl dobrze, mów dobrze, rób dobrze a będzie dobrze (łąki łan). Koniecznie trzeba robić więcej na 6.0, nie na 4.5. Zawsze na 200%. Efektem takiego działania są coraz to nowe przyjemności i wyzwania.

Złote myśli Pawła Tkaczyka

Paweł Tkaczyk świetnie ujął kwintesencję innowacji: „Jeśli wydaje Ci się, że masz pomysł na rzecz naprawdę innowacyjną, zrób to. Nie oglądaj się na innych, nie pytaj „czy mogę” i „co myślicie”. Ludzie, których pytasz nie wiedzą połowy tego, co Ty. Pokaż im, a zrozumieją. Rób to, co robisz najlepiej jak potrafisz. Żebyś mógł spać spokojnie.     Kiedy prowadzisz firmę, nie musisz oglądać się na konkurencję. Rób to, na czym się znasz, najlepiej jak potrafisz. Możesz w to wierzyć lub nie, ale wszyscy spodziewają się po Tobie… mniej. Więc pozytywnie ich zaskoczysz, dając z siebie wszystko za każdym razem. Ale naprawdę za każdym. Zwłaszcza, że „robienie najlepiej jak potrafisz” nigdy nie będzie ponad Twoje siły, prawda?„.

(Z artykułu … )To samo dotyczy Ciebie. Kiedy kupujący widzą, że realizujesz nietypowe zlecenia, zaczynają naciskać, żebyś ich również potraktował indywidualnie. Wtedy w miejsce sprawnie działającego systemu pojawia się improwizacja. I wracasz do punktu wyjścia. Możesz nazwać to budowaniem swojej marki. Barbie to długonoga piękność. Coca-Cola to orzeźwiający napój. Levi’s to odzież dżinsowa. Jeżeli chcesz odnieść sukces, musisz jasno określić, kim jesteś. I kim nie jesteś.

Dzisiaj zrób to czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to o czym inni tylko marzą.

Pozdrawiam serdecznie.

P.s. Poza tym prowadzę własne social media o czym już wcześniej wspominałem z contentem firmy Panduit (sam wymyślam: teksty, grafiki, artykuły). Social media założone na potrzeby zwiększania zasięgów: