O mnie.

“Innovation is taking two things that already exist and putting them together in a new way.” –Tom Freston

    Dzień dobry, z tej strony Daniel. Bardzo jest mi miło, że trafiłeś właśnie na mojego przemysłowego bloga (skąd pomysł). Skupiam się głównie na firmie Panduit, bo polska strona Panduit nie jest już aktualizowana, a ludzie powinni wiedzieć o tych rozwiązaniach jak najwięcej.

   Moja przygoda z tą firmą zaczęła się praktycznie już na dziennych studiach informatycznych (2002r.). Wtedy też dorywczo sprzedawałem: nagrywarki DVD o zawrotnej prędkości 2x (pierwsze modele  – kosztowały około 2k) i inne informatyczne rzeczy. Nie byłem na stałe z nią związany gdyż pracowałem w różnych odmiennych dziedzinach głównie budowlanych, ale zawsze wiedziałem, że chciałbym się tym zajmować w przyszłości. W firmie MK Elektronik początkowo pełniłem funkcję magazyniera i miałem dużo wolnego czasu. Założyłem social media pod firmę Panduit (twitter, pinterest, później również facebook) zacząłem tworzyć posty i grafiki. Tego bloga założyłem w maju 2017r. artykuły pisałem w domu w nocy przeważnie w weekendy. Później szef zauważył, że artykuły są ciekawe, dostałem podwyżkę, zostałem product managerem i pisanie artykułów doszło mi do obowiązków. Przynoszenie pracy do domu spowodowało to, że pracowałem czasami nonstop i w czerwcu 2018r. wypaliłem się (czyt. miałem wszystkiego dość). Obecnie piszę mniej, ale artykuły powstają w godzinach pracy. Uważam to rozwiązanie za zdrowe podejście do pracy. Odpoczynek jest ważny.

  Prywatnie interesuję mnie: akwarystyka domowa (akwarium 54litry od 01.2016 – poniżej zdjęcie z 03.01.2019), kolarstwo górskie MTB XC. Lubię wiedzieć, jak to jest zrobione – jestem samoukiem („Początkiem każdej nauki jest osobiste doświadczenie” Hans Zeier).

    Od najmłodszych lat składałem, naprawiałem PeCety i laptopy (pamiętam pierwszy mój komputer: procesor 486 100Mhz, 8mb ram, 64mb geforce mx, dysk 100Mb). Umysł ścisły. Jestem pracowity i dokładny. Staż pracy ponad 15-letni, ale nie w IT, od 4 lat jestem dystrybutorem firmy Panduit, która specjalizuje się w dwóch gałęziach przemysłu: Electrical i Network. Uwielbiam przemysł (Electrical). Z faktu wykonywanej funkcji (Brand Manager) w sferze moich zainteresowań są takie dziedziny jak: przemysł stoczniowym, offshore oraz automatyka przemysłowa. W lutym 2018r. odbyłem szkolenie w Londynie na trenera instalatorów i monterów (Network) dotyczące możliwości wykorzystywania osprzętu firmy Panduit w różnych zastosowaniach instalacyjnych.

thinker-28741_640

   Ostatnio usłyszałem, że jestem „człowiek orkiestra”. Poniższe zdjęcia przedstawiają moje dotychczasowe projekty:

  • grafika na witrynie okiennej naszej firmy (przygotowałem pliki do drukarni, zaprojektowałem początkowy i finalny projekt grafiki w GIMP’ie, nadzorowałem prace drukarni i korygowałem ewentualne błędy;
  • logo firmy Panduit wykonane własnoręcznie ze sklejki począwszy od projektu do wycięcia liter, pomalowania i powieszenia na ścianie – na żywo robi wrażenie – inspiracją były dla mnie podobne napisy występujące w głównych siedzibach firmy Panduit na świecie.

     Poza tym prowadzę własne social media o czym już wcześniej wspominałem (facebook, instagram, linkedin, pinterest, twitter) z contenetem firmy Panduit (sam wymyślam: teksty, grafiki, artykuły – umowę z firmą Panduit jako dystrybutor mamy taką, że my jako dystrybutorzy możemy korzystać z ich zdjęć i contentu marketingowego, ale oni jak chcą wykorzystać nasz wkład to muszą uzyskać naszą zgodę. Kampanie reklamowe na Facebooku finansowane są z mojego prywatnego budżetu i nie mam żadnych profitów z tytułu sprzedaży i promowania tej konkretnej marki). Po pracy jestem charytatywnym fotografem w trójmiejskiej grupie gier planszowych i jak znajduję chwilę czasu to idę na rower odreagować – ostatnio 100km w ciągu dwóch dni w trójmiejskim lesie :).

 

Paweł Tkaczyk świetnie ujął kwintesencję innowacji:

Jeśli wydaje Ci się, że masz pomysł na rzecz naprawdę innowacyjną, zrób to. Nie oglądaj się na innych, nie pytaj „czy mogę” i „co myślicie”. Ludzie, których pytasz nie wiedzą połowy tego, co Ty. Pokaż im, a zrozumieją. Rób to, co robisz najlepiej jak potrafisz. Żebyś mógł spać spokojnie.

    Kiedy prowadzisz firmę, nie musisz oglądać się na konkurencję. Rób to, na czym się znasz, najlepiej jak potrafisz. Możesz w to wierzyć lub nie, ale wszyscy spodziewają się po Tobie… mniej. Więc pozytywnie ich zaskoczysz, dając z siebie wszystko za każdym razem. Ale naprawdę za każdym. Zwłaszcza, że „robienie najlepiej jak potrafisz” nigdy nie będzie ponad Twoje siły, prawda?„.

 

    Pamiętaj, aby mieć więcej trzeba robić więcej, bo poszerzanie horyzontów wiąże się z wyjściem z własnej strefy komfortu, nie dostaje się więcej za stanie ciągle w tym samym miejscu i robieniu tylko tego za co nam płacą. Trzeba się angażować, wyjść z piwnicy i przeć do przodu.

    Dobre myśli przynoszą dobre rzeczy – myśl dobrze, mów dobrze, rób dobrze a będzie dobrze (łąki łan). Koniecznie trzeba robić więcej na 6.0, nie na 4.5. Zawsze na 200%.

Dzisiaj zrób to czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to o czym inni tylko marzą.

Pozdrawiam Daniel.

Moje social media założone na potrzeby firmowe:

Reklamy