O mnie.

Na początku warto włączyć tryb ciemny w Twojej przeglądarce Dark mode (Chrome), (Firefox), który chroni Twoje oczy. Wszystkie strony łącznie z Google będą miały czarne tło i białe litery. W każdej chwili możesz wyłączyć ten efekt z prawej strony po instalacji masz przełącznik.

“Innovation is taking two things that already exist and putting them together in a new way.” – Tom Freston

    Dzień dobry, z tej strony Daniel. Bardzo jest mi miło, że znalazłeś czas na czytanie mojego prywatnego bloga o tematyce przemysłowej (skąd pomysł). Skupiam się głównie na przemysłowej stronie firmy Panduit, bo uwielbiam przemysł w każdej formie i wierzę że produkty tej firmy ułatwiają życie ludziom na Ziemi. Uważam też, że ludzie powinni wiedzieć o tych rozwiązaniach jak najwięcej, a niektórych informacji nie ma w internecie. Dlatego wypełniam tę lukę moją wiedzą i doświadczeniem.

      W firmie od samego początku pełnię funkcję kierownika magazynu teraz zostałem brand managerem. Do moich obowiązków należą też funkcje: sales managera, copywritera, content managera, twórcy, trochę też PR, SEO i SEM. Prowadzę własny CRM w Excelu. Czyli generalnie wszystko co jest związane z marketingiem i sprzedażą. Zajmuje się treściami również technicznymi, opowiadam historie, tworze grafiki, sprawdzam trendy, zarządzam social media. Wykorzystuje dostępne narzędzia Google takie jak: console, planer, analitics, merchant. Sam określam „strategie”, reklamy na Facebooku, określam grupy docelowe, klientów końcowych, ich potrzeby, tych do których nie chce trafić. Na podstawie tych informacji tworzę opisy w sklepie internetowym. Czasami mam łeb jak nasz sklep 🙂

Proszę również pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań odnośnie firm takich jak: Belden, Hirschmann, Telegarthner, Lapp, Unika czy Amtek proszę również o kontakt. Czasy się zmieniają i przemysł podąża coraz bardziej w kierunku automatyki przemysłowej, stąd moje nowe zainteresowanie firmami pochodnymi.

Historia bloga

Początkowo próbowałem swoich sił na platformie Blogger – niezbyt funkcjonalne rozwiązanie – dlatego przeszedłem na WordPressa. Bloga założyłem w maju 2017r., artykuły pisałem w domu, przeważnie w nocy w weekendy. Z czasem ciągłe przynoszenie pracy do domu powodowało ogólne zmęczenie i to, że pracowałem non-stop (od godziny 8 do nawet 3 rano) i w czerwcu 2018r. niestety się wypaliłem (dosłownie miałem wszystkiego dość). Obecnie piszę zdecydowanie mniej, ale artykuły staram się pisać w godzinach pracy (/edit – nie mam już czasu w pracy, znowu pisze w domu). Odpoczynek jest trywialny i potrzebny, ale ja jako pracoholik nie umiem odpoczywać.

Artykuły cały czas udoskonalam jak dowiem się czegoś nowego o produkcie. Nigdzie praktycznie nie promuje moich treści, jeżeli ktoś tu trafia jest to tylko zasługa bota Google.

thinker-28741_640

Prywatnie

    Prywatnie interesuje mnie: akwarystyka domowa (akwarium niewielkie, bo tylko 54litry posiadam od stycznia 2016r. – poniżej zdjęcie z 03.01.2019r.), w tej chwili w akwarium znajduje się sporo rybek jednak marzy mi się krewetkarium (może kiedyś). Poza tym – kolarstwo górskie MTB XC – nie ścigam się w maratonach, preferuje swobodną jazdę bez ograniczeń (po 3-5h) po trójmiejskich lasach w poszukiwaniu nowych tras; dość często zbaczam z wyznaczonych szlaków na mapie. Bywa też tak, że nowe trasy nie są w żaden sposób oznaczone na mapie jako trasy piesze, dlatego zdarza mi się spotkać w lesie: sarny, dziki lub myśliwych o zgrozo. Lubię odkrywać naturę daleko od cywilizacji. Widoki są przepiękne. Polecam taki sposób spędzania czasu wolnego.

    W życiu jestem samoukiem, lubię wiedzieć, jak to jest zrobione – „Początkiem każdej nauki jest osobiste doświadczenie” Hans Zeier. 

Człowiek orkiestra

  Na jednym ze spotkań networkingowych grupy LinkedinLocal Trójmiasto od nowo poznanej osoby usłyszałem, że jestem „człowiek orkiestra” z faktu, że jestem tak bardzo wielozadaniowy. Nudno byłoby wykonywać ciągle tylko jedno zadanie. W małych firmach wszyscy robią praktycznie wszystko.

Poniższe zdjęcia przedstawiają moje osobiste projekty DIY:

  • grafika na witrynie okiennej naszej firmy (przygotowałem pliki do drukarni, zaprojektowałem początkowy i finalny projekt grafiki w GIMP’ie, nadzorowałem prace drukarni i korygowałem ewentualne błędy) – efekt jest zadowalający;
  • logo firmy Panduit wykonane własnoręcznie ze sklejki począwszy od projektu do wycięcia liter, pomalowania i powieszenia na ścianie – na żywo robi wrażenie – inspiracją były dla mnie podobne napisy występujące w głównych siedzibach firmy Panduit na całym świecie.

Jeżeli ktoś się zastanawia nad prawami autorskimi wykorzystywanymi przeze mnie na blogu. To ja jako dystrybutor mogę korzystać ze zdjęć i contentu marketingowego firmy Panduit w celu promowania ich marki. Z kolei jeśli oni chcą wykorzystać mój wkład to niestety muszą uzyskać moją zgodę.

Nie mam żadnych dodatkowych profitów z tytułu sprzedaży i promowania tej konkretnej marki na moim blogu, dlatego nie wykluczone, że kiedyś pojawiać się będą też inne branżowe marki – robię to z zamiłowania i wiary w ulepszanie światowego przemysłu („pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus, który w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważny” – cytat z wystąpienia – „Pełna moc możliwości: Jacek Walkiewicz” at TEDxWSB) oraz radości, że ktoś mnie czasem poczyta (czytelników mam z całego świata, ale głównie z Polski, Niemiec, USA). W życiu wierzę, że oszczędność czasu wiąże się głównie z oszczędnością pieniędzy – gwarancją są tu produkty najwyższej jakości. Jakość nie jakoś.

Motywacja

 Pamiętam, że aby mieć więcej – trzeba ciężko pracować, robić więcej, stale się uczyć i poszerzać swoją wiedzę. Nie dostanę więcej jeśli będę stał ciągle w tym samym miejscu i robił tylko to za co mi płacą. Trzeba się angażować, wyjść z piwnicy, przeć do przodu i otaczać się ludźmi mądrzejszymi od siebie. Dobre myśli przynoszą dobre rzeczy – myśl dobrze, mów dobrze, rób dobrze a będzie dobrze (łąki łan). Koniecznie trzeba robić więcej na 6.0, nie na 4.5. Zawsze na 200%. Efektem takiego działania są coraz to większe przyjemności i wyzwania (nauka jazdy na snowbordzie – ogarnąłem podstawy w 1h z instruktorem – da się ^^). Ostatnio zdobyłem wszystkie szczyty Czerwonych Wierchów (najwyższy 2122m).

Złote myśli Pawła Tkaczyka

Jeśli nie znasz Pawła Tkaczyka tzn. że nie zajmujesz się promocją własnej firmy od tej właściwej strony. Ja też go wcześniej nie znałem. Paweł Tkaczyk świetnie ujął kwintesencję innowacji: „Jeśli wydaje Ci się, że masz pomysł na rzecz naprawdę innowacyjną, zrób to. Nie oglądaj się na innych, nie pytaj „czy mogę” i „co myślicie”. Ludzie, których pytasz nie wiedzą połowy tego, co Ty. Pokaż im, a zrozumieją. Rób to, co robisz najlepiej jak potrafisz. Żebyś mógł spać spokojnie. Kiedy prowadzisz firmę, nie musisz oglądać się na konkurencję. Rób to, na czym się znasz, najlepiej jak potrafisz. Możesz w to wierzyć lub nie, ale wszyscy spodziewają się po Tobie… mniej. Więc pozytywnie ich zaskoczysz, dając z siebie wszystko za każdym razem. Ale naprawdę za każdym. Zwłaszcza, że „robienie najlepiej jak potrafisz” nigdy nie będzie ponad Twoje siły, prawda?„.

Dzisiaj zrób to czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to o czym inni tylko marzą.

Dzięki, że czytasz. Pozdrawiam serdecznie.

P.s. Poza tym prowadzę własne social media o czym już wcześniej wspominałem z contentem firmy Panduit (sam wymyślam: teksty, grafiki, artykuły). Social media założone na potrzeby zwiększania zasięgów: