Na pewno nie raz przyszła Tobie do głowy taka myśl – na którą wpadłeś próbując rozwiązać jakiś problem i pomyślałeś wtedy – dlaczego jeszcze nikt tego jeszcze nie opatentował, przecież to jest potrzebne, czasami wręcz niezbędne a nie ma czym tego zrobić.
Zgłębiając tajniki asortymentu firmy Panduit natknąłem się na dość ciekawe i zagadkowe narzędzie sieciowe. Na pierwszy rzut oka nie wygląda na tak interesujące lecz zadziwiające jest to, do czego zostało stworzone. Mowa jest tutaj o narzędziu instalacyjnym PCRT1. Wykonane z powlekanej proszkowo stali. Waga: 161.5g (0.36lbs.)
Powyżej widzisz elementy składowe zarówno na schemacie jak i rzeczywistym zdjęciu: ergonomiczne uchwyty (gąbka), blokada sprężyny (rzeczywiście potrzebna, bo sprężynuje) oraz ramiona zakończone chwytakami. Jedno pytanko. Podejrzewasz chociaż co może robić? Przyznam się Tobie, że nie domyśliłem się za pierwszym razem, nadal jestem w szoku do jakich zadań wymyślane są niektóre narzędzia 🙂
Narzędzie posiada również akcesoria:
- ledowa latarka (KPCRT1-FL) mocowana w centralnej części za pomocą śruby samoblokującej (klucza imbusowego nie ma w komplecie) na śrubie łączącej ramiona narzędzia.
Producent zapewnia, że obecny wygląd latarki jest inny niż na powyższym rysunku technicznym. Faktyczny wygląd jest zdecydowanie lepszy (wygląda jak mała armatka).
- zestaw końcówek KPCRT1-TK (ang. Replacement Tip Kit) – w zestawie są końcówki do przytrzymania światłowodów: LC, SC i ST. Dodatkowo są końcówki do wtyków PViQ (wykorzystywane przy inteligentnych patchpanelach PanView iQ ). Końcówka do wtyków RJ45 nie jest wymagana.
Zapewne już się domyśliłeś, do czego służy narzędzie PCRT1. Służy do wyjmowania wtyków patchcordów z gniazd w gęstych rozmieszczeniach sieciowych, wszędzie tam gdzie są gęsto rozmieszczone wtyki rj45 i nie można swobodnie ich wyciągnąć. Trudność zazwyczaj polega na przepięciu patchcorda w inne miejsce bez uszkodzenia gniazda, przewodu lub elementu znajdującego się tuż przy wtykach. W gęstych instalacjach ten problem czasami się pojawia.

Poniżej zdjęcia przedstawiające jak to wygląda w praktyce.
Przydatne linki:
- Wyślij do mnie zapytanie (daniel@mkelektronik.pl) i uzyskaj specjalne ceny;
- PCRT1 na stronie firmy Panduit (link);
- Dokumentacja techniczna (link).
wow, bardzo przydatne w ciasnych szafach 👌🏻
PolubieniePolubione przez 1 osoba